Eski hakem Aypek'e son veda!

Sakarya'nın eski hakemlerinden olan TFF Merkez Hakem Komitesinde de uzun yıllar görev alan Abdulkadir Aypek 82 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Sakarya'da spor ve iş camiası tarafından tanınmış olan Aypek'in cenazesi ikindi namazına müteakip Şerefiye Camisinde kılındı. Cenazeye katılımın yüksek olduğu gözlemlenirken kılınan cenaze namazının ardından 82 yaşındaki Aypek son yolculuğuna uğurlandı. ''GAZETECİ CEVDET GÜNGÖR AYBEK İÇİN 2 GÜN ÖNCE BÖYLE YAZMIŞTI... Sakarya Bölgesinin eski milli futbol hakemlerinden Abdülkadir Aypek, Ada Tıp Hastanesi Yoğun Bakım servisinde tedavi görüyor. Bir süre önce böbrek yetmezliği nedeniyle haftada iki gün diyalize bağlanan Abdülkadir ağabeyimiz, durumu ağırlaşınca yoğun bakıma kaldırıldı. Tedavisi Ada Tıp Hastanesi yoğun bakım sorumlusu Uz. Dr. Gökhan Gedikli nezaretinde sürüyor. Kendisine acil şifalar diliyor ve en kısa zamanda aramıza dönmesini umut ediyorum. Abdül ağabey, Sakarya Bölgesi hakemleri arasında şimdiki adı ile Süper ligde maç yöneten ilk hakemdir. Kendisi ile birçok kez profesyonel liglerinde yardımcı hakem olarak maç yönetmeye gittim. Kendisi, Sakarya Bölgesi futbol hakemliğinin gelişmesi adına hep lokomotif görevi yaptı. İnşallah en kısa zamanda aramıza sağlıklı olarak döner. Abdül ağabey yıllarca, Türkiye profesyonel maçlarında görev yaptı. Hakemliği bıraktıktan sonra da, Türkiye Futbol Federasyonu Hakem Komitesinde de yer aldı. Aypek’in rahatsızlandığını öğrenen şu anki TFF Merkez Hakem Komitesi Başkanı Sabri Çelik öncelikle ailesini arayarak acil şifalar dilemiş. Ardında da şu anki Merkez Hakem Komitesinde Marmara Bölgesi sorumlusu olarak yer alan Aytekin Durmaz’ı, Abdül abinin ailesine geçmiş olsun ziyareti yapması için yönlendirmiş. Aytekin Durmaz, Sakarya Bölgesel Futbol Kurul üyesi Yılmaz Kalk ve İl Hakem Kurulu Başkanı Özgür Aygün ile birlikte Abdülkadir Aypek’in evine giderek, eşi Sevim hanım ile kızı Özleme geçmiş olsun dileklerini iletip şifa dilediler. Bence Sabri Çelik ve arkadaşları, güzel bir vefa örneği sergilediler. Kendilerini kutluyorum. . Gönlüm Sakarya Bölgesi hakemliği ile ilgili hep böyle güzel şeyler yazmak istiyor. Abdül ağabeyin en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle.

Kaynak : https://medyabar.com/haber/11634780/eski-hakem-aypeke-son-veda