Esra Hankulu'nun ölüm nedeni belli oldu

Ankara, Esra Hankulu'nun (25) evinde cansız bulunmasıyla ilgili Ümitcan Uygun'un (27) şüpheli olarak tutuklandığı soruşturma kapsamında, İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen rapor geldi.

Raporda, Hankulu'nun künt kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Esra Hankulu, Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'ndeki evinde, 5 Ağustos'ta hayatını kaybetmiş şekilde bulundu. Hankulu'nun yanındaki arkadaşları Dilan C. ile Furkan G., olay gecesi, kamuoyunda "Aleyna Çakır" olarak bilinen Sema Esen'in ölümüyle ilgili soruşturmada şüpheli olan Ümitcan Uygun'un da geceyi evde geçirdiğini söyledi. Bunun üzerine Ümitcan Uygun, Dilan C. ve Furkan G., Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Uygun, "kasten öldürme" suçundan çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklandı. Furkan G. ile Dilan C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilen kan örnekleriyle ilgili incelemenin sonucu, savcılığa gönderildi. Raporda; Hankulu ile evde bulunan Ümitcan Uygun, Furkan G. ile Dilan C.'nin kanında uyuşturucu madde tespit edildiği belirtildi.

İddianame hazırlanacak​


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu sonuçlarla birlikte dosyadaki diğer delilleri detaylı inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan rapor da soruşturma dosyasına girdi. Raporda, Esra Hankulu'nun künt kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Bu rapor ile dosyada eksik kalmadığı ve iddianame düzenleneceği öğrenildi.

Aleyna Çakır'ın babası: Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi?​


Ümitcan Uygun isimli şahıs uyuşturucu kullanmak suçundan dolayı hapis cezasına çarptırılmıştı. Uygun, hapisten çıktıktan bir süre sonra geceyi birlikte geçirdiği Esra Hankulu isimli kadın ölü bulunmuştu. Uygun cinayet şüphesiyle tutuklanmıştı. Aleyna Çakır'ın babası bu duruma tepki göstermiş ve "Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi? Gördünüz mü? Elin ciğerini yaktı. Benim de ciğerimi yaktı" açıklamasını yapmıştı.

Sedat Peker'den Ümitcan Uygun iddiası​


Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter üzerinden Ümitcan Uygun'un baş şüpheli olduğu Aleyna Çakır isimli kadının ölümü ile ilgili dava için önemli iddialarda bulunmuştu. Peker, “Aleyna Çakır ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un kurtulabilmesi için gerekli adli tıp raporu Uygun’un babası Süleyman Soylu’nun yakın arkadaşı olduğu için gerektiği şekilde hemen hazırlanıyor” iddiasında bulunmuştu.

Peker, "Ümitcan Uygun ve Türkiye’deki uyuşturucu ticaretini anlatacağım” dediği 50 Tweet'lik bir paylaşım yapmıştı.

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/esra-hankulunun-olum-nedeni-belli-oldu-29787
 
Üst