SEAH'ta Girişimsel Radyoloji bölümü hizmete açıldı

TV264.###:- Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SEAH) hizmete alınan Girişimsel Radyoloji ve Anjiyografi Merkezi, Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'deki hastalara tedavi imkanı sunacak. Merkezde, atardamar ve bacak damar tıkanıklıkları, anevrizma (damar balonlaşması) endovasküler, miyom, varikosel onkoloji, kanser tedavisi ile iğne biyopsileri, temel drenaj işlemleri, kist-apse gibi tedavi hizmeti verilecek. “GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ BÖLÜMÜ SAKARYA’DA Kİ BÜYÜK BİR BOŞLUĞU DOLDURDU”Kurdele kesimi öncesi konuşmalarını dile getiren Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, “Başta rektör hocamızın ve yardımsever vatandaşlarımızın desteği için teşekkür ederim. Aldığımız cihazlar sadece ünite olarak baktığımızda bir şey değil fakat içinde ki cihazlarında tamamlanması hep desteklerle oldu. Bu bölüm Sakarya’da ki büyük bir boşluğu doldurmuş durumda. İnşallah bundan sonra vatandaşlarımızı hiçbir yere göndermeden bütün operasyonları burada yapabilecek hale geliyoruz.” sözlerini dile getirdi. “SAEH BU BÖLGENİN EN KAPSAMLI HASTANESİ”Konuşmalarına devam eden Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, “Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi bu bölgenin en kapsamlı hastanesidir. Girişimsel Radyoloji olarak Halil Hocamızın öncülüğünde SAEH ciddi bir düzey atladı. Hem hocalarımızın niteliği bakımından hem de cihaz kapasitesi bakımından büyük bir boşluğu katabilmesi hem şehrimiz için hem de ülkemizin için sevindirici bir haber. Sakarya’nın bir sağlık üssü olması temennisiyle emeği geçen herkese teşekkür ederim.” İfadesini kullandı. “2023 YILINA KADAR ÇOK CİDDİ SAĞLIK YATIRIMLARINI HİZMETE AÇACAĞIZ”Bu bölümün açılışında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Halil Hoca ve ekibini tebrik ediyorum. Bu bölümün açılışına katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum. İlimiz sağlık alanında çok ciddi bir yere geldi. Bundan sonra da fiziki şartlar olarak 2023 hedefi koyduk. 2023 yılına kadar çok ciddi sağlık yatırımlarını hizmete açmış olacağız. Bu bölümünde Sakarya’ya hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden Niyaz ediyorum.” dedi.

Kaynak : https://medyabar.###/haber/8003585/seahta-girisimsel-radyoloji-bolumu-hizmete-acildi