Tribünler yüzde yüz kapasiteye açıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bugün aldığı kararla stadlara seyirci alma kapasitesi %50’den %100’e çıkardı. Federasyondan yapılan açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu, Sağlık Kurulunun görüş ve önerileri doğrultusunda tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, 9 Kasım’dan itibaren oynanacak profesyonel müsabakalarda stadyumlara yüzde 100 kapasiteyle seyirci alınmasına karar vermiştir.” denildi.

Yüzde 100 kapasite ile seyirci alınmasına ilişkin TFF Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen görüşe göre; 09.11.2021 tarihinden itibaren tribünlere seyirci olarak yaş ayrımı yapılmaksızın sadece Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen aşılardan en az iki doz aşı olanlar tribüne alınacak.

Ayrıca Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişilerin de belirlenen şartlara uymak koşuluyla stada giriş yapabileceği belirtildi. Ancak söz konusu tarihten itibaren lig müsabakalarına artık PCR testi ile seyirci alınmasının söz konusu olmayacağı ifade edildi.

GOLDE SARILARAK SEVİNMEK YASAK!

Federasyonun aldığı bu kararda ilgi çekici nokta ise aşı zorunluluğuna bağlı olarak stada girişten çıkışa kadar maske-mesafe kuralına harfiyen uyulması şartı getiriliyor.

Bunun yanı sıra açıklamada mevsimsel grip olgularının arttığı bu dönemde, seyircilerin kendi koltuklarında oturması ve tezahürat ile gol sevinci sırasında bulaş riski oluşturacak şekilde mesafe kuralının ihlal etmeden tepki vermesi isteniyor.
 
Üst